Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Karczmiskach

Pasowanie na czytelnika

Utworzono dnia 20.12.2021

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniu 30 listopada i 1grudnia  2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci  czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniami biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z biblioteki i wypożyczalni. Następnie złożyli  przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonała pani bibliotekarka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał  kolorową zakładkę do książki  oraz pakiet książek w ramach akcji „Mała Książka, Wielki Człowiek”, w której zawarte zostały niezbędne informacje dla czytelnika oraz list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania z dzieckiem. 
Ważnym momentem wizyty był samodzielny wybór i wypożyczenie pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.
Pani Bibliotekarka

Pasowanie na czytelnika

Utworzono dnia 20.12.2021, 05:50